Świat Czarodziejów
Zamek Moszna
Zostań czarodziejem!
Kolonie w „polskim Disneylandzie” dla fanów Harry’ego i nie tylko. Mówi się, że jest jedną z niewielu budowli, które tak bardzo przypominają Hogwart, że chce się w nim zamieszkać i zostać bohaterem w Magicznym Świecie Czarodziejów HY, jak Harry Potter w świecie J. K. Rowling. Kolonie w Zamku Moszna to świetna okazja na atrakcyjne spędzenie części wakacji z dala od telefonów, smartfonów i telewizorów. Super możliwość, by sprawdzić, ile masz w sobie uśmiechu i magii! By zgubić się w gąszczu pięter i korytarzy, i odkryć, co czai się w piwnicach zamku.
Zakwaterowanie
Uczestnicy mieszkają w głównej bryle zamku w pokojach 2-6 osobowych. Pokoje wyposażone są w łóżka (w tym łóżka turystyczne tzw. „dostawki”), szafę lub mniejsze szafki na ubrania, stolik, krzesełko, gniazdko elektryczne. Łazienki znajdują sią na korytarzu, na każdym piętrze. Pokoje nie są standaryzowane, stąd występują różnice w wielkości pokoi, stylizacji wnętrza, jasności. O miejscu zakwaterowania decyduje kierownik wypoczynku.
To wszystko dla Was!
mieszkanie w zamku / pałacu lub na terenie kompleksu zamkowego z całodobową ochroną
wyżywienie – potrawy przygotowywane przez pałacowe / zamkowe kuchnie
czas wypełniony warsztatami, zajęciami i epickimi imprezami
czarodziejska peleryna szyta na miarę
haftowany herb domu do własnoręcznego przyszycia
pamiątkowa, drewniana różdżka oraz uroczyste obwieszczenie – dyplom specjalny
pamiętnik podróżnika – do sporządzania notatek z magicznej przygody oraz długopis
koszulka z sezonowym nadrukiem
opieka Arcymistrzów (wychowawców) oraz Ambasadora HY (kierownika)
wszystko to, co stworzysz w trakcie warsztatów, np.: eliksir, figurkę z gliny itp.
Jak to będzie?
W czasie trwania kolonii niemal każda chwila jest wypełniona atrakcjami. Dzień rozpoczyna się pobudką najczęściej o godzinie 08:00, po której chętni mogą skorzystać z porannych ćwiczeń, prowadzonych przez wychowawcę.
Około godziny 09:00 w jadalni serwowane jest śniadanie, a po nim następuje blok zajęć dopołudniowych, trwający trzy godziny (zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie do 25 uczestników, zazwyczaj jedną grupę stanowi około 15 uczestników).
Około 13:30 podawany jest obiad, po którym uczestnicy mają chwilę odpoczynku. W czasie ciszy poobiedniej, dla chętnych, organizowane są zajęcia wspólne – typu gry planszowe czy zabawy integracyjne. Na czas ciszy poobiedniej uczestnicy otrzymują telefony komórkowe.
O godzinie 15:30 rozpoczyna się blok zajęć popołudniowych, również trwający trzy godziny. A po kolacji, od około godziny 19:30, odbywają się zabawy, gry i imprezy, w których uczestniczą już wszyscy. Cisza nocna zwyczajowo rozpoczyna się o 22:00.
Niemniej zgodnie z Regulaminem imprez turystycznych, kierownik wypoczynku może zgodzić się, aby wychowawcy zorganizowali starszym uczestnikom dodatkowe atrakcje, np. w formie gry fabularyzowanej.
Tematyka warsztatów i imprez inspirowana jest odpowiednią dla danego programu literaturą fantasy, ale uwzględnia również najnowsze trendy i zainteresowania dzieci i młodzieży. Tajemnicze nazwy zajęć i imprez wraz z ich opisem zostały zaprezentowane w części dotyczącej programu. Tam również znajdują się informacje, w jakich grupach wiekowych i zabawowych najczęściej pracujemy. Niemniej skupiamy się na integracji uczestników, kształtowaniu umiejętności pracy zespołowej oraz dobrej zabawie we wskazanym klimacie. Zabiegamy o to, by każdy czuł się jak w domu: bezpieczny i zaopiekowany. Ważne jest przy tym to, że Organizator przywozi na każdy turnus, do każdej lokalizacji mnóstwo gadżetów, strojów, pomocy, przyborów, artefaktów, rekwizytów oraz nagłośnienie czy oświetlenie, dzięki czemu warsztaty i imprezy naprawdę realizowane są adekwatnie do pałacowej czy zamkowej atmosfery – z przepychem. Dodatkowo uruchamiamy bibliotekę Hugona Yorcka, pełną książek oraz gier planszowych, z których mogą korzystać uczestnicy zimowisk. Nie brakuje również materiałów plastycznych czy sportowego sprzętu. Szeroki wybór zarówno tematów, jak i wszelkich pomocy gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.
I jeszcze kilka słów o fabularyzacji. Na każdym turnusie rozgrywany jest autorski epizod fabularny, np. „Zaczarowany kominek”, a poszczególne epizody łączą się w jedną całość, ze wspólnymi bohaterami, problemami Czterech Światów, wyzwaniami, terytoriami i magicznymi artefaktami. Rozgrywanie epizodu przybiera najczęściej formę gry fabularno- terenowej (również w formie LARPa), gdzie zarówno wychowawcy, jak i uczestnicy mogą poczuć się jak w teatrze. By jeszcze bardziej podkreślić fabularny charakter naszych propozycji, dwa razy w roku, tj. w okolicach listopada oraz maja, przesyłamy do wszystkich uczestników odpowiednio zimowisk i kolonii letnich specjalny list pocztą tradycyjną. W przesyłce odnaleźć można dekret, czyli krótki opis aktualnych wydarzeń w uniwersum Czterech Światów oraz zadania i misje do spełnienia przez uczestników w konkretnych pałacach i zamkach, które są dla nas stolicami księstw i marchii. Do listu dołączamy również niezbędnik mieszkańca, mający za zadanie ułatwienie zapakowania walizki na wyjazd oraz uwaga! Imienne zaproszenie do naszej krainy. Warto podkreślić, że rozgrywanie epizodów fabularnych zawsze znajduje się w TOP 3 imprez każdej przygody (każdego programu) w Czterech Światach.
W celu rezerwacji prosimy o kontakt z naszym biurem.